Seçkin Arslan

[title-with-border text_position=”center” border_width=”5″ border_color=”#019698″ color=”#019698″ tag=”h3″]Seçkin Arslan[/title-with-border][separator icon_color=”Black” offset_top=”” offset_bottom=”” wrap_in=””]

2011 Van depremiyle sivil toplumla ilk kez sahada ilişkilenen Seçkin Arslan, o tarihten bu yana Van, Diyarbakır, Gaziantep gibi şehirlerde kadın ve gençlik çalışması odaklı farklı sivil toplum insiyatiflerinde  görevler aldı.

2014’de Gaziantep Üniversitesi’nde başlayan, Suriyeli öğrenciler için ekonomik ve sosyal destek sağlayan bir burs programını üç sene boyunca idare etti. Bu süreçte tanıştığı Suriyeli genç sanatçıların bağımsız üretim imkanlarını desteklemek amacıyla 2017’den itibaren Nefes Kültür Sanat Derneğinin kurucu üyesi olarak çalışmaktadır.

Proje yazımı ve raporlama tecrübesine ek olarak, yeni proje fikirlerinin içeriklendirilmesi, projelerin sivil toplum bileşenlerinin ve ilgili kapasite araçlarının tasarlanması çerçevesinde kapasite gelişimi ile ilgilenmektedir.

1982 Diyarbakır doğumlu, aslen Gaziantepli. İTÜ İşletme Mühendisliği lisansına ek olarak ODTÜ’de felsefe ve sosyal antropoloji üzerine eğitim aldı.

https://twitter.com/NefesArtCulture?ref_src=twsrc%5Etfw