Sanat yoluyla psikolojik destek programı

Sanat yoluyla psikolojik destek programı:

Nefes, sanat yoluyla psikososyal destek sağlamanın, bireylerin hoş olmayan duygular, deneyimler ve travmalarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için güçlü ve etkili bir teknik olabileceğine inanmaktadır. Nefes’in psikososyal destek vermek için sanatın kullanılmasına yönelik yaklaşımı maddeler halinde özetlenirse:

  • İnsanların duygularını paylaşırken ve kendilerini sanatsal olarak ifade ederken rahat hissedecekleri güvenli bir ortam yaratmak.
  • Çeşitli Sanat Formları Kullanmak: Bireylerin kendilerini doğal ve spontane yollarla ifade etmelerine olanak sağlamak için resim, heykel, müzik, edebiyat ve dans gibi çeşitlilik içeren sanat formları sunuyoruz.
  • Kendini ifade etmeyi teşvik etmek: İnsanları, yargılama veya eleştiri olmaksızın kendilerini sanat yoluyla ifade etmeye teşvik ediyoruz. Sanat, karmaşık duyguları keşfetmek ve işlemek için etkili bir araç olabilir.
  • Bir topluluk duygusu yaratmak: Bu duygu özellikle sanat yoluyla ruhsal ve sosyal yardım sunarken çok önemlidir. Nefes’te, insanları sanatlarını başkalarıyla paylaşmaya ve deneyimleri hakkında akranlarıyla konuşmaya teşvik ediyoruz.
  • Sanatı bir iyileşme aracı olarak kullanmak: Sanat, kendini keşfetmek ve iyileşmek için harika bir araç olabilir. İnsanları duygularını keşfetmek, travmayı çözmek ve iç huzuru keşfetmek için çalışmalarını kullanmaya teşvik ediyoruz.
  • Uzmanlaşmış yardım almak: Sanat, ruhsal ve sosyal destek sağlamak için değerli bir araç olabilirken, gerektiğinde uzman profesyonel desteğe erişimin olması kritik önem taşımaktadır. Programlarımızda lisanslı bir ruh sağlığı terapistinden uzman yardımı ve tavsiyesi alıyoruz.

Uzmanlık alanları:

Psikososyal destek- Ruh sağlığı farkındalığı – Sanat yoluyla psikolojik iyileşme.

https://twitter.com/NefesArtCulture?ref_src=twsrc%5Etfw