Nefes Müzik Okulu

Nefes Müzik Okulu, 2019 yılında başlatılan ve farklı yaş gruplarına yönelik müzik bilgisi sağlamak amacıyla, 2016’da kuruluşundan bu yana Nefes Kültür Sanat Derneği sanatsal ve kültürel çalışmalarının ve stratejik vizyonunun bir sonucu olarak başlatılan bir eğitim projesidir.

Okul, müzisyen İbrahim Muslimani tarafından yönetilmekte olup, eğitmen kadrosu akademisyen ve alanında profesyonel müzisyenlerden oluşmaktadır.

Nefes Müzik Okulu, müzik eğitiminde bilimsel temellere, yılların deneyimine ve süregelen araştırmalara dayanan özgün bir yöntem sunmayı amaçlamaktadır. Müzik okulu öğrencilere beceri kazanmaları, profesyonel müzisyenler ile çalışmaları ve eğitim ekibi tarafından geliştirilen tekniklerle desteklenen geleneksel müzik öğretimi yaklaşımlarının özgün bir bileşimini deneyimlemeleri için bir alan sunan kültürel ve eğitsel bir platform olmayı hedeflemektedir.

Okul ayrıca, kültürler arası etkileşimi geliştirmek ve yeni sanatsal sahneler yaratmak üzere yürüteceği çeşitli etkinlikler ve atölye çalışmaları yoluyla, öğrencileri deneyimlerini ifade etmeleri ve paylaşmaları için cesaretlendirecek güvenli bir alan sağlayacaktır.

LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ