Nefes Kültür Sanat derneğinden açıklama

Nefes Kültür Sanat derneğinden açıklama

6 Şubat depremi felaketinden bir ay sonra, felaketin gerçek boyutu ve Türkiye’nin güney bölgesindeki etkileri ortaya çıkmaya devam etmektedir. Etkilenen 11 il gibi, Gaziantep şehri ve buradaki Türk ve Suriyeli sakinler de olanlardan büyük ölçüde etkilendi. Biz Nefes Kültür Sanat Derneği olarak, şehitlerin ailelerine başsağlığı diler, yaralılara sağlık ve acil şifalar, evini ve iş yerini kaybeden veya terk eden herkese en yakın zamanda sağ salim dönmesini temenni eder.

Tüm destek çabaları, etkilenen şehirler için sağlıklı yaşam koşullarını yeniden tesis ve güçlendirmesi için yönlendirmenin önemine paralel olarak, aktif bir Kültür ve Sanat kurumu olarak rolümüz gereği, kurumların iyileşmesi ve toplum üyelerinin travma ve psikolojik etkilerinden kurtulmalarına yardımcı olmak için bu acil insani müdahalenin ayrılmaz bir parçası olarak kültürel ve sanatsal faaliyetler sunmaya devam etmesi için desteklenmesinin önemini vurguluyoruz.

Nefes Derneği, tüm destekçilerine ve ortaklarına, mevcut veya planlanan iş ve programlara devam edebilmeleri için etkilenen bölgelerdeki kurumlar ve bireyler için iyileşmeyi, sürdürülebilirliği ve güçlendirmeyi destekleyen programların yeniden başlamasının önemi konusunda acil bir mesaj göndermek istiyor.

İlk resmi değerlendirmenin ardından, dernek ve okul binasında oluşan hasarın az ve sınırlı olduğunu ve derneğimiz şu anda 2023 programlarının sürdürebildiğini sağlamak ve faaliyetlerini gerçekleştirmek için ortakları ve destekçileri ile iletişimin aşamasındadır.

Tekrar hepimize geçmiş olsun.

Author: