Kültür Yönetimi Alanında Eğitim ve Kapasite Geliştirme

Proje: “Kültür Yönetimi Alanında Eğitim ve Kapasite Geliştirme”

Nefes, kuruluşundan bu yana faaliyetlerini ve projelerini kolaylaştırmak için gönüllülere güvenmektedir. Bu bağlamda, 2021 yılında gönüllü ve stajyer ağını genişleterek ve onları kültürel çalışma ihtiyacını karşılamak için odaklı ve detaylı bir şekilde tasarlanmış bir eğitim programına entegre ederek kapasite geliştirme ve iç eğitim için bir program geliştirdi. Sonuç olarak, gönüllü ve staj programı yaklaşık 150 kişiden başvuru aldı.

Program, idari, kültürel ve sanatsal alanlarda profesyonel gönüllülerin yanı sıra mali ve idari işler, hibe yönetimi ve kültürel yönetim konularında eğitim ve kapasite geliştirmeye ihtiyaç duyan stajyer gönüllüleri çekmeye odaklanıyor. İlgili alanlarda bir dizi eğitim, danışmanlarımız tarafından temel beceri ve bilgi sağlamak üzere periyodik olarak düzenlenmektedir.

Bu programın başlatılmasıyla birlikte, staj ve kapasite geliştirme için gönüllü ve stajyer kabulü için kayıtlar kalıcı olarak açık hale geldi. 2021’den bu yana, programlar kültürel alanda kurumsal çalışmalar için yeteneklerini artırmaya çalışan yaklaşık 25 eğitimli gönüllüyü bünyesine kattı. Nefes Derneği’nın çalışmalarının sürekliliği ve sürdürülebilirliği için hayati bir unsur oluşturdular.

Proje faaliyetleri:

  • Kültür yönetimi alanında bir giriş eğitimi düzenlenmesi
  • İnsan kaynakları eğitimlerinin düzenlenmesi
  • Kültür sektöründe finansal yönetim konusunda eğitimler düzenlenmesi
  • Gönüllü yeterlilik eğitimlerinin düzenlenmesi
  • Medya ve sosyal medya kullanımı konusunda eğitim
  • Bilgisayar Kullanımı eğitimi

Project Tarihi: 2021 (devam ediyor)

Katılımcı sayısı: 25

https://twitter.com/NefesArtCulture?ref_src=twsrc%5Etfw