آخر الأخبار

والأنشطة
Kanunun Sınırsızlığı albümü büyük beğeni topluyor

Kanunun Sınırsızlığı albümü büyük beğeni topluyor

Kanun sanatçısı ve Nefes Kültür Sanat üyesi Yammen Jazbeh’in, derneğimiz bünyesinde Kültür için Alan finansal desteği ile hazırladığı “Kanunun Sınırsızlığı” albümü program kapsamında İzmir, Diyarbakır ve İstanbul’da hazırlanan etkinliklerde dinleyiciyle buluşuyor.
4 Aralıkta İzmir’de “Bir Sergi, Bir Konser” başlığı ile Çetin Emeç Sanat Galerisinde gerçekleştirilen etkinlik Diyarbakır ve çevresindeki fotoğrafçıların mevcut uzun soluklu projelerinden bir ön gösterim niteliği taşıyan “Yalnızlık ve Suya dair” sergisinin açılışı ardından Jazbeh’in albüm konseri ile tamamlandı.
8 Aralıkta Diyarbakır’da düzenlenen Kültür için alan programında ise İzmir’den Şafak Ersözlü‘nün Budalasultan kolektifince tasarlanan Enstasis performansı Diyarbakır Mordem Sanat’ta sahne aldı. Program büyük beğeni toplayan Jazbeh konseri ile tamamlandı. Jahbeh’e perküsyonda İbrahim Muslimani, neyde Nevzat Solak, kemanda Haluk Bükülmez, vokalde Mahmud Olabi eşlik ederken; ekibin bir arada sahne deneyimi çoğaldıkça ışıklarının keskinleştiği gözlerden kaçmadı.

Author: